ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Złóż projekt do Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego

Ciechanowski Krubin to jedno z rewitalizowanych miejsc w ramach CBO (fot. UM)
Ciechanowski Krubin to jedno z rewitalizowanych miejsc w ramach CBO (fot. UM)

Jeszcze przez dwa tygodnie można składać propozycje projektów do Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 30 listopada ciechanowski urząd miasta przyjmować będzie propozycje zadań ogólnomiejskich i osiedlowych. Po szczegółowej weryfikacji wniosków w lutym przyszłego roku odbędzie się głosowanie (internetowe i papierowe) mieszkańców. Zwycięskiej projekty poznamy w marcu 2024 r.

Projekt może złożyć każdy mieszkaniec Ciechanowa, ale do propozycji należy dołączyć listę z podpisami mieszkańców (co najmniej 20 mieszkańców miasta dla projektu ogólnomiejskiego lub 10 mieszkańców danego osiedla dla projektu osiedlowego. W tej kategorii ważne jest, by wartość projektu nie przekroczyła 100 tys. zł. Na każdym osiedlu w Ciechanowie zrealizowany będzie jeden projekt.

W kategorii projektów ogólnomiejskich znajdują się dwie kategorie: tzw. projekty twarde i miękkie. Te pierwsze to zadania infrastrukturalne, czyli przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym, na przykład: budowa, modernizacja, rewitalizacja, remont, zakup sprzętu, itp. Koszt pojedynczego projektu nie może przekroczyć 200 tys. zł. Do realizacji przeznaczone będą najpopularniejsze propozycje ogólnomiejskie, które zdobędą minimum 400 ważnych głosów.

Drugą kategorię projektów ogólnomiejskich tworzą projekty miękkie (nieinwestycyjne, dotyczące np. edukacji, integracji społecznej, spraw kulturalnych, sportowych, szkoleń, polityki społecznej, zdrowia, przedsiębiorczości) o wartości do 30 tys. złotych. W 2024 r. zrealizowane zostaną 3 projekty miękkie, które zdobędą największą liczbę głosów.

Propozycje zadań będą analizowane w grudniu i styczniu 2024 r. przez komisję powołaną przez prezydenta miasta. Będą one podlegać weryfikacji formalno-prawnej i merytorycznej. Wyniki głosowania będą ogłoszone w marcu 2024 r. Następnie zwycięskie zadania zostaną wpisane do budżetu miasta i będą realizowane w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że w tym roku wśród zwycięskich projektów ogólnomiejskich znalazły się, m.in. tężnia solankowa, sadzenie drzew, rewitalizacja Krubinu, wyposażenie Ostoi Mruczków, rozbudowa placów zabaw, budowa boisk wielofunkcyjnych, doposażenie szkół, modernizajca dróg osiedklowych  

Komentarze obsługiwane przez CComment