San Remo nad Łydynią

Mieszkańcy powiatu ciechanowskiego pokochali włoskie klimaty towarzyszące imprezie pn. "San Remo nad Łydynią", zorganizowanej w ostatnią sobotę przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie wspólnie ze Starostwem Powiatowym. Uczestnicy wydarzenia na kilka godzin mogli przenieść się do słonecznej Italii, dzięki włoskiej muzyce, kuchni i wielu innym atrakcjom.


Tak jak przed rokiem, pracownicy Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki zadbali o stworzenie odpowiedniej scenografii, którą tworzyły makiety bądź dużych rozmiarów zdjęcia Wenecji, Koloseum, Krzywej Wieża w Pizie.

nj5a4671-copy

Choć meteorolodzy ostrzegali przed deszczem, imprezie towarzyszyła piękna pogoda. Dzięki niej uczestnicy mogli wypoczywać na wygodnych leżakach, rozstawionych wokół domu kultury. Stanęły tu także liczne stoliki i parasole. Za placówką zmontowana została ogromna scena, gdzie odbywały się koncerty. Jeśli ktoś nie chciał ruszać się z miejsca, mógł je obejrzeć na dużym telebimie.

nj5a4735-copy
Zanim impreza rozkręciła się na dobre, zorganizowano II Konkurs Piosenki Włoskiej. W jury zasiedli aktorka Hanna Śleszyńska, starosta ciechanowski Joanna Potocka – Rak, dyrektorka PCKiSz Anna Smolińska, tłumaczka j. włoskiego Grażyna Maszorek – Finatti, instruktorka PCKiSz Edyta Bojkowska – Kolak i radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Paweł Obermeyer. Obecność tego ostatniego nie była przypadkowa. W konkursie było o co walczyć. Grand Prix, któremu towarzyszyła nagroda w wysokości 1000 zł, wyśpiewała Anna Wysocka.

nj5a4945-copy


Imprezę poprowadzili Piotr Gąsowski i Edyta Bojkowska – Kolak. O godz. 20.00 rozpoczął się wyczekiwany występ zespołu „Tercet, czyli Kwartet”, w którym śpiewają Robert Rozmus, Piotr Gąsowski i Hanna Śleszyńska, a do tego towarzyszą im inni muzycy. Trzeba przyznać, że ta trójka nie tylko dobrze śpiewa, ale także potrafi rozbawić publiczność i zachęcić ją do wspólnej zabawy. 

nj5a5331-copy
Jako gwiazda wieczoru wystąpił Francesco Napoli. Był to bardzo udany występ króla "italo disco". 

nj5a5806-copy

Więcej zdjęć w galerii internetowej Tygodnika Ciechanowskiego. Pełna relacja w bieżącym wydaniu papierowym gazety. 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl