To już dziś: Sarnowa Góra - powrót historycznego widowiska

Warto wybrać się dziś do Sarnowej Góry - miejsca, w którym upamiętniono walki z 1920 roku, podczas wojny polsko-bolszewickiej. Po kilku latach przerwy ponownie zostanie tu zorganizowane widowisko historyczne. 


Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. biskup Piotr Libera. Po części oficjalnej, około godz. 14.00. organizatorzy zapraszają na inscenizację bitwy pod Sarnową Górą. Tuż po niej, o godz. 15.00, rozpocznie się piknik, na którym m.in. będzie można obejrzeć ciężki sprzęt wojskowy. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.
Tegoroczna inscenizacja organizowana jest po kilku latach przerwy. Zwykle było to wydarzenie, który przyciągało tłum widzów. Czy dziś będzie podobnie? Przekonamy się. Już teraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.

Do Sarnowej Góry z Ciechanowa dojedziemy drogą w stronę Kraszewa. W miejscowości Baby skręcamy w lewo i jedziemy prosto kilka kilometrów. Uroczystość organizowana jest przy pamiątkowym obelisku, usytuowanym za wsią. Zostały wyznaczone parkingi. Proszę się stosować do zaleceń służb porządkowych. 

Prezentujemy jedno z archiwalnych zdjęć naszego fotoreportera. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl