ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Sokołówek– garść wspomnień, szczypta muzyki i poezji

Il. Organizatorzy

„Świetlisty dom w Sokołówku” – taki tytuł nosi spotkanie poświęcone pamięci założycieli, uczniów i nauczycieli Szkoły Rolniczej w Sokołówku. Odbędzie się ono w piątek, 8 grudnia o godz. 17 w Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Warszawskiej 34 (parter) w Ciechanowie.

Rys historyczny przedstawią: Lech Zduńczyk, dyrektor ciechanowskiej Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Krasińskiego, który wygłosi słowo o Franciszku Rajkowskim i  Maria Klonowska, prezes Stowarzyszenia „Sokołówek” im. Tomasza Klonowskiego, która opowie o twórcach „Świetlistego Domu”, czyli Szkoły Rolniczej, a później Uniwersytetowi Ludowemu i Seminarium dla Nauczycielek.

Czasy, kiedy powstała szkoła, przybliży w programie słowno-muzycznym młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie, który razem z PBP i Stowarzyszeniem „Sokołówek” współorganizuje wydarzenie. Muzyczną niespodzianką będzie koncert duetu, który tworzą: Marta Skibińska i Piotr Rosiński.

Ostatnia część spotkania to świadectwa potomków wychowanków Sokołówka. O swoich krewnych opowiedzą: prof. dr hab. Antoni Sułek, socjolog, emerytowany pracownik Uniwersytetu Warszawskiego („Sokołowiak z charakteru”), Małgorzata Makowska z Biłgoraja, wykładowca akademicki („Z dalekich kresów do Sokołówka”) i Izabela Koba-Mierzejewska, dziennikarka „TC” („Zapach pieczonej kaczki”).

Uczestnicy spotkania będą mogli również poznać smaki Sokołówka.

Wstęp wolny.

Komentarze obsługiwane przez CComment