Studniówka I LO CN-B w Ciechanowie. Ze szpalerem, pod szablami do matury

Symbolicznie zakończyli pewien etap życia, a rozpoczęli następny – przygotowań do matury uczniowie klasy IV I Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie. Część oficjalna balu, zorganizowanego 20 stycznia w Sali Bankietowej „Rezydencja Diamentowe Wzgórza” w Nużewie, odbyła się z ceremoniałem wojskowym. Przyszli maturzyści przeszli pod szablami, prezentowanymi przez stojących w szpalerze uczniów klasy II. 

Bal rozpoczął się tradycyjnie polskim tańcem narodowym. Poprowadziła go Agata Pytel, dyrektor szkoły i wychowawczyni, z uczniem Adrianem Klękowiczem.

Zwyczajem, którego nie ma w innych szkołach mundurowych, jest szpaler. Tworzyli go uczniowie klasy II na czele z wydającym komendy Bartoszem. Po przejściu każda para kłaniała się gościom, a imiona i nazwiska maturzystów wymieniał sierż. rez. Adam Pytel, nauczyciel i instruktor.

Nie zabrakło życzeń, podziękowań (w imieniu uczniów wdzięczność wyraziła Natalia Klimkowska) i symbolicznej lampki szampana, a po ciepłej kolacji rozpoczęła się zabawa, prowadzona przez DJ Majkela z Ciechanowa.

Cała relacja w TC nr 4 z 24.01.

Więcej zdjęć w galerii TC - patrz niżej.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl