ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Trąbił na policjantów, potem przekroczył prędkość

Il.

45-letni ciechanowianin w minioną sobotę, 15 kwietnia zwrócił na siebie uwagę policji. Jadąc audi i mijając patrol, zatrąbił, a następnie szybko odjechał.

- W czasie mijania patrolu, który mierzył prędkość kierowcom w rejonie przejścia dla pieszych, mężczyzna trąbił na policjantów, a następnie gwałtownie przyśpieszył - relacjonuje mł. asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie.
Policjanci zmierzyli prędkość odjeżdżającego pojazdu. Okazało się, że kierowca audi rozpędził się do 104 km/h, przekroczywszy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami 45-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Ale to nie wszystko.
- Mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za przekroczenie prędkości, ale również za stworzenie zagrożenia w rejonie przejścia dla pieszych, używanie sygnałów dźwiękowych niezgodnie z przepisami oraz niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjanta w trakcie kontroli - wyjaśnia oficer prasowy ciechanowskiej policji.
Policja przypomina, że jeżeli osoba której zatrzymano prawo jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Więcej informacji w TC

Komentarze obsługiwane przez CComment