ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wojewoda gościł w Ciechanowie

Remontowany budynek przy ulicy fabrycznej (fot. MUW)

Wojewoda Mariusz Frankowski gościł wczoraj w Ciechanowie, gdzie w hali sportowej przy MOSiR spotkał się z samorządowcami z subregionu ciechanowskiego.  

- To już drugie spotkanie w ramach cyklu rozmów z mazowieckimi samorządami. Chciałbym podkreślić zmianę perspektywy w kierunku dialogu między administracją rządową i samorządową, pomimo oczywistej roli nadzorczej nad działaniami na poziomie lokalnym - powiedział wojewoda.

Jak wskazuje ciechanowski ratusz, rozmowy dotyczyły wielopłaszczyznowej współpracy z organami administracji rządowej, aktualnych wyzwań i nowych możliwości realizowania zadań na rzecz mieszkańców. 

- Wojewoda poinformował o planowanym zwiększeniu dofinansowania do budowy drugiego żłobka w Ciechanowie w ramach KPO (Krajowego Planu Odbudowy), o co wnioskował prezydent Krzysztof Kosiński. Wojewoda Mazowiecki i prezydent Ciechanowa odwiedzili też miejskie inwestycje m.in. będącą w trakcie realizacji rekonstrukcję zabytkowego budynku dawnej Kolei Nadwiślańskiej. Przedsięwzięcie to dofinansowano ze środków z budżetu państwa – poinformował urząd miasta.

- Drewniany obiekt mieszkalny z XIX wieku zostanie przeniesiony na działkę u zbiegu ul. Sienkiewicza i ul. Fabrycznej oraz odtworzony z wykorzystaniem oryginalnych elementów. Po rekonstrukcji budynek będzie pełnił m.in. funkcję kulturalno-edukacyjną – informuje MUW

Wojewoda odwiedził również zabytkowy budynek przy ul. Fabrycznej 2, który jest w trakcie remontu. 

- Wzniesiony w latach 1905-1907 przez Spółdzielnię Spożywców „Łydynia” obiekt zyska nowe funkcje. Znajdzie się tam punkt gastronomiczny, centrum aktywności mieszkańców, a także przestrzeń dla działalności organizacji pozarządowych – dodaje MUW.

Odwiedziny były także okazją do zobaczenia budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bitwy nad Wkrą w Jońcu. Mariusz Frankowski spotkał się też z pracownikami ciechanowskiej delegatury MUW. W spotkaniu z wojewodą wziął również udział poseł Adam Krzemiński.

- Bardzo dobre spotkanie (...) z samorządowcami subregionu ciechanowskiego było okazją do rozmów na temat problemów, z jakimi borykają się samorządy. Liczymy na kolejne – podsumował poseł.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment