Wywóz odpadów w Warszawie. Kiedy warto wynająć kontener?
Wywóz śmieci to coś, co dotyczy każdego z nas. Odpady komunalne są odbierane regularnie przez miejskie służby, w zależności od frakcji. Podstawowe frakcje minimum raz w tygodniu, ale odpady niestandardowe jak np. odpady wielkogabarytowe lub zielone odbierane są tylko w konkretne dni miesiąca. Dlatego warto znać harmonogram wywozu odpadów komunalnych w naszym mieście i wiedzieć, kiedy wystawić niepotrzebne śmieci w okolicy kontenera. A co w sytuacji gdy mamy odpady, których nie można wyrzucić do zwykłego kontenera?
Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:
- jak wygląda wywóz śmieci w Warszawie
- jakich odpadów nie wyrzucimy do standardowych kontenerów
- jak zorganizować wywóz gruzu Warszawa
Remont, przeprowadzka lub budowa mieszkania to sytuacje, gdy produkujemy odpady nie nadające się do wyrzucenia do zwykłych kontenerów. Aby zorganizować wywóz gruzu lub innych odpadów budowlanych musimy zdecydować się na wynajem kontenera od firmy oferującej takie usługi. Podobnie rzecz się ma w przypadku, gdy prowadzimy przedsiębiorstwo. Wtedy skorzystamy z ofert firm mających w asortymencie odbiór odpadów od firm.
Jak wygląda wywóz odpadów w Warszawie?
Odbiór odpadów z posesji i mieszkań w Warszawie nie różni się zbytnio od przepisów obowiązujących w całej Polsce. Do segregacji odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej i jednorodzinnej mamy udostępnione kontenery w różnych kolorach, w zależności od frakcji.
Dzielą się one na:
- odpady zmieszane - obejmują odpady, które nie nadają się do recyklingu lub nie zostały posegregowane. Zazwyczaj są one umieszczane w czarnych workach lub pojemnikach.
- odpady biodegradowalne - odpady organiczne (resztki jedzenia, fusy z kawy, skórki owoców i warzyw) - brązowe pojemniki.
- papier - gazety, kartony, książki, koperty, itp. - niebieskie pojemniki.
- szkło - butelki, słoiki, szklane naczynia, itp. - zielone kontenery.
- metale i tworzywa sztuczne - puszki, butelki plastikowe, opakowania, itp. - żółte pojemniki.
Przy zabudowie jednorodzinnej często wydzielona jest jeszcze frakcja odpadów zielonych.
Dodatkowe frakcje odpadów, nie kwalifikujące się do wymienionych wyżej to:
- odpady wielkogabarytowe - meble, sprzęt AGD, itp. Są one zazwyczaj odbierane raz w miesiącu lub na zamówienie.
- odpady niebezpieczne - baterie, farby, oleje, itp. Są one zazwyczaj odbierane przez specjalnie wykwalifikowane firmy lub powinny być dostarczone w miejsca do tego przeznaczone.
W przypadku dwóch ostatnich frakcji, jak i innych typów odpadów (np. gruz) musimy pamiętać, że nie nadają się one do podstawowych kontenerów. Musimy wtedy zorganizować własny kontener na odpady, a następnie wywóz odpadów po jego napełnieniu.
Kiedy nie możemy liczyć na standardowy wywóz śmieci?
Jak już wspomnieliśmy, w przypadku niestandardowych odpadów, nie nadających się do zwykłej utylizacji musimy zorganizować usługę odbioru odpadów we własnym zakresie. Podczas remontów konieczna jest np. utylizacja papy, gruzu lub innych odpadów budowlanych. Z kolei firmy mogą potrzebować np. kontener na zmieszane odpady opakowaniowe. Wynajem kontenera na gruz oferuje wiele firm zajmujących się prywatnym odbiorem odpadów. Dodatkowo oferują one dostawę jak i odbiór odpowiedniego kontenera. Pomogą również w jego wyborze tak, aby był on dostosowany do naszych potrzeb.
Jak zorganizować sobie prywatny odbiór odpadów?
W sytuacji, gdy potrzebujemy kontener na gruz Warszawa, kontener na zmieszane odpady budowlane, kontener na gabaryty lub kontener na papę, warto poszukać prywatnej firmy w naszej okolicy, która oferuje wynajem kontenerów i prywatny odbiór odpadów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. "wynajem kontenerów Warszawa". Zobaczymy listę firm oferujących te usługi, mających wieloletnie doświadczenie i własne kontenery na wynajem. Pozostaje nam zapoznać się z ofertą firm i wybrać najlepszą ofertę dla nas.
Komentarze obsługiwane przez CComment