Złote gody w Opinogórze. Przeżyli razem pół wieku

W urzędzie Gminy w Opinogórze Górnej, za "Długoletnie Pożycie Małżeńskie" wręczono medale jedenastu parom, które obchodzą pół wiecze pożycia małżeńskiego, tzw. złote gody.

Uroczystość odbyła się 26 lipca, a medale przyznawane przez prezydenta RP wręczył jubilatom wójt gminy Opinogóra Piotr Czyżyk.

- Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale złote gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To piękny przykład dla młodego pokolenia - powiedział wójt gminy Opinogóra.

Medalami za "Długoletnie Pożycie Małżeńskie" odznaczeni zostali: Agnieszka i Leszek Adamscy z Wierzbowa, Janina i Józef Górscy z Wierzbowa, Lucyna i Jerzy Kołakowscy z Opinogóry Górnej, Urszula i Wojciech Kowalscy z Opinogóry Górnej, Zofia i Stefan Krakowscy z Rąbieża, Ewa i Kazimierz Mikłowscy z Władysławowa, Wiesława i Kazimierz Pszczółkowscy z Kołaki-Budzyno, Teresa i Paweł Zakrzewscy z Wierzbowa, Teresa i Janusz Wiśniewscy z Władysławowa, Danuta i Janusz Krysiak z Władysławowa, Maryla i Jan Leszczyńscy z Dzbonia.

Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. W imieniu państwa Leszczyńskich medale odebrały córki: Ewa Leszczyńska i Anna Leszczyńska-Nadaj.

- Wnioskowaliśmy o przyznanie medali dla 11 par małżeńskich, które związek małżeński zawierały w 1971 roku, a w roku 2021 obchodzili 50-lecie pożycia małżeńskiego. I tak z parafii Opinogóra Górna i parafii Koziczynek po cztery pary jubilatów i trzy pary jubilatów z parafii św. Franciszka z Ciechanowa Ciechanowa - informuje Elżbieta Borowa z USC w Opinogórze Górnej.

Fot. Urząd Gminy w Opinogórze

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl