Zmarł Jerzy Szpojankowski

W nocy,  3 sierpnia br., zmarł w swoim domu Jerzy Szpojankowski - kierownik muzyczny LZA Ciechanów, ale także muzyk wcześniej współpracujący z domami kultury w Płońsku, a ostatnio z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Opinogórze. Miał 83 lata. 

Był wieloletnim kierownikiem muzycznym "Ludowego Zespołu Artystycznego Ciechanów" i szefem kapeli, pasjonatem muzyki ludowej i cudownym człowiekiem.

Podczas ostatniego koncertu zespołu, w grudniu 2021 r. otrzymał specjalne podziękowania za całokształt pracy artystycznej z rąk starosty Joanny Potockiej-Rak i dyrektora PCKiSz Anny Smolińskiej.

Muzyka była całym jego życiem. Pozostawił po sobie namacalne dowody twórczości muzycznej, teksty utworów i aranżacje. Przez jakiś czas kierował Ludowym Zespołem Artystycznym "Płońsk". Był także twórcą i dyrygentem "Orkiestry Trzech Pokoleń", działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Opinogórze. 

- Zostawił nas pogrążonych w smutku i tęsknocie. Panie Jurku, takich ludzi jak Ty już dziś nie ma. Spoczywaj w pokoju – komentują pracownicy PCKiSz. Rodzinie składają wyrazy głębokiego współczucia i życzą siły na czas żałoby. 

Uroczystości pogrzebowe Jerzego Szpojankowskiego odbędą się w najbliższą sobotę, 6 sierpnia br. Msza rozpocznie się w kościele farnym w Ciechanowie o godz. 13. Potem nastąpi wyprowadzenie zwłok na cmentarz komunalny.

 

szpojankowski2

szpojankowsk1

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl