Pijany wiózł pijanego pasażera

Ciechanowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę, który kierował pojazdem będąc pod wpływem alkoholu oraz wbrew sądowemu zakazowi. Ponadto zatrzymany mężczyzna przewoził pasażera, który także był nietrzeźwy.


3 sierpnia po godzinie 17.00 na ulicy Płońskiej w Ciechanowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego wraz z pasażerem motorowerem. Jednośladem kierował 36-letni mieszkaniec Ciechanowa. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo 36-latek kierował wbrew wydanemu przez sąd zakazowi prowadzenia pojazdów.
Ponadto okazało się, że pasażer jadący motorowerem także był pod wpływem alkoholu – w jego przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu mężczyźnie dalszą jazdę motorowerem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.
Informację o motorowerzyście, który porusza się ul. Płońską i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy policja otrzymała od mieszkanki powiatu ciechanowskiego. Dzięki jej reakcji z ruchu został wyeliminowany nietrzeźwy kierowca, który stwarzał ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
36-letni mieszkaniec Ciechanowa poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Ponadto mężczyzna odpowie za przewożenie motorowerem nietrzeźwego pasażera, co stanowi wykroczenie drogowe.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl