ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Brązowa tarcza dla LO z Grunwaldzkiej

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Wśród wyróżnionych znalazło się I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Działdowie.

Ranking został przygotowany już po raz dwudziesty czwarty. Jeżeli chodzi o licea, to analizowano wyniki 1256 szkół z całej Polski. Zostały one ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesów w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych. Z naszego powiatu najlepiej wypadło liceum mieszczące się w Działdowie przy ul. Grunwaldzkiej. Zajęło one 637. miejsce w kraju, a także 22. w województwie. Ten wynik dał szkole wyróżnienie w postaci brązowej tarczy Perspektywy 2022.

Żadne technikum z terenu powiatu działdowskiego nie otrzymało wyróżnienia. Najlepiej wypadło technikum znajdujące się w Zespole Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku. Szkoła zajęła 22. miejsce w województwie. Do brązowej tarczy zabrakło niewiele. Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Podobnie jak w przypadku liceów, uwzględniono sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Dodatkowo brano pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego.

Komentarze obsługiwane przez CComment