Brązowa tarcza dla LO z Grunwaldzkiej

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Wśród wyróżnionych znalazło się I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Działdowie.

Ranking został przygotowany już po raz dwudziesty czwarty. Jeżeli chodzi o licea, to analizowano wyniki 1256 szkół z całej Polski. Zostały one ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesów w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych. Z naszego powiatu najlepiej wypadło liceum mieszczące się w Działdowie przy ul. Grunwaldzkiej. Zajęło one 637. miejsce w kraju, a także 22. w województwie. Ten wynik dał szkole wyróżnienie w postaci brązowej tarczy Perspektywy 2022.

Żadne technikum z terenu powiatu działdowskiego nie otrzymało wyróżnienia. Najlepiej wypadło technikum znajdujące się w Zespole Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku. Szkoła zajęła 22. miejsce w województwie. Do brązowej tarczy zabrakło niewiele. Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Podobnie jak w przypadku liceów, uwzględniono sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Dodatkowo brano pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl