ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ujęcie obywatelskie w Iłowie

W miniony piątek policjanci zostali wezwani na teren gminy Iłowo-Osada, w związku ze zgłoszeniem obywatelskim, dotyczącym podejrzenia nietrzeźwego kierowcy.

Zgłaszającego zaniepokoiła technika jazdy kierującego fiatem. Jechał on zygzakiem, powodując duże zagrożenie w ruchu. Chwilę później zatrzymał się na poboczu w Mławce. Wtedy to zgłaszający podszedł do niego i wyczuł woń alkoholu. Natychmiast zabrał 30-latkowi kluczyki oraz powiadomił policję. - Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Zatrzymany kierowca Fiata Albea, to mieszkaniec powiatu mławskiego. Przewieziony na komendę w Działdowie i poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, wydmuchał 1,31 mg/l, tj. ponad 2,5 promila. Mężczyznę zatrzymano do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Policjanci zatrzymali mu również dokument prawa jazdy - mówi Justyna Nowicka z KPP w Działdowie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości na drodze publicznej sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i kara grzywny. Ponadto sąd obligatoryjnie wobec sprawcy ww. przestępstwa wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Słowa uznania należą się 21-letniemu kierowcy, który nie zawahał się i zareagował na zaistniałą sytuację, zapobiegając dalszej jeździe nietrzeźwemu kierowcy i spowodowania przez niego niebezpieczeństwa utraty zdrowia, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Taka postawa zasługuje na pochwałę - mówi Justyna Nowicka.

Komentarze obsługiwane przez CComment