ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Delfin coraz bliżej degradacji

W rozgrywkach IV ligi występuje tylko jeden zespół z naszego powiatu, Delfin Rybno. Trzeba przyznać, że nasza drużyna boryka się z trudnościami, jeżeli chodzi o prolongatę na kolejny sezon w IV lidze.

W meczu rozegranym w środę, 2 czerwca w Ełku podopieczni trenera Radosława Wasielewskiego ponieśli kolejną porażkę z miejscowym Mazurem 1:2. Jak w kilku poprzednich meczach Delfin znowu rozpoczął dobrze, albowiem już w 3. minucie objął prowadzenie po celnym trafieniu Arkadiusza Konicza. Cóż z tego, euforia trwała zaledwie 4 minuty. Do wyrównania doprowadził Piotr Wiktorzak. Wynik remisowy przetrwał do przerwy. W drugiej połowie (69. minuta) ten sam zawodnik strzelił drugą bramkę dla Mazura i porażka Delfina stała się faktem.

W sobotę, 5 czerwca Delfin podejmował na własnym boisku lidera rozgrywek Mamry Giżycko. Zdecydowanym faworytem była drużyna gości. Nieoczekiwanie Delfin stawiał duży opór liderowi. Do przerwy było nawet obiecująco, bo remisowo. Taki stan trwał aż do 66. minuty gry. Wtedy właśnie pierwszą bramkę zdobył Paweł Adamiec, później Paweł Drożba i na końcu Damian Mazurowski. Porażka 0:3 stawia drużynę z Rybna w arcytrudnej sytuacji. Uratowanie się przed degradacją staje się mało prawdopodobne, tym bardziej, że spadających drużyn z IV ligi może być sporo. To uzależnione jest od spadku zespołów z naszego okręgu grających w II i III lidze.