Kwalifikacja wojskowa

W minionym tygodniu na terenie powiatu działdowskiego rozpoczęła się tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Powiatowa Komisja Lekarska w Działdowie, która mieści się w budynku MDK przy ul. Wolności, przyjmować będzie do 12 października.

- W ramach kwalifikacji wojskowej osoby zainteresowane pełnieniem ochotniczych form służby wojskowej będą miały okazję porozmawiać o służbie wojskowej i armii oraz o zasadach rekrutacji i naboru do służby przygotowawczej, służby kandydackiej w uczelniach wojskowych, terytorialnej i zawodowej służby wojskowej. Akcję promocyjną wspierać będą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – mówi mjr Mariusz Kowalewski z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie.

Terminy stawiennictwa zostały podzielone na poszczególne gminy. Mieszkańcy Działdowa mieli go w dniach od 15 do 20 września. Do dziś odbywają się kwalifikacje dla miasta i gminy Lidzbark. Następnie: gmina Płośnica 24 września, gmina Działdowo 27-30 września, gmina Rybno 1-5 października, gmina Iłowo-Osada 6-8 października, zaś kobiety z powiatu działdowskiego 11 października. Dodatkowy termin wyznaczono na 12 października.

- Informujemy, że w razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, wójt lub burmistrz z urzędu albo na wniosek przewodniczącego powiatowej komisji lekarskiej lub wojskowego komendanta uzupełnień nakłada na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji - dodaje mjr Mariusz Kowalewski.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl