ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ruszył przetarg na budowę krytej pływalni w Działdowie

fot. zdjęcie ilustracyjne

O ogłoszeniu przetargu poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. Dodał również, że "każda inwestycja w mieście to negocjacje, problemy, przepychanki, niespodzianki, nerwy a nawet hejt i pomyje".

Planowana przez Urząd Miejski w Działdowie inwestycja to dwukondygnacyjna, kryta pływalnia z podpiwniczeniem. Zlokalizowana będzie na dużej miejskiej działce przy zbiegu ulic Męczenników i gen. Józefa Hallera (rondo Ryszarda Jałtuszewskiego), która obecnie jest nieużytkiem, traktowanym jak swego rodzaju "dziki parking".

Czego mogą spodziewać się mieszkańcy?

"Podstawowa funkcja to usługi rekreacyjne - baseny z zapleczem szatniowo-sanitarnymi technicznym. W ramach zagospodarowania terenu przewiduje się budowę: miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym dla osób niepełnosprawnych, miejsc dla autobusów, boksu śmietnikowego, ogrodzenia, zewnętrznych instalacji wod.-kan., elektrycznych, w tym przyłączy. Zakłada się wykorzystanie wody opadowej do podlewania terenów zielonych. Zaprojektowano drogi wewnętrzne o szer.6, 5 i 4 m, chodniki o szer.2 m. Pow. zabudowy budynku pływalni - ok. 2300 m2, pow. netto ok. 3900 m2. Budynek został zaprojektowany równolegle do ulicy Hallera, od tej strony będzie główne wejście do budynku. Przy wejściu zlokalizowany będzie hol i punkt rozliczeń - wejście w obszar basenowo-szatniowy. Z holu dostępne będą toalety, punkt małej gastronomii z zapleczem oraz administracja obiektu. Będzie można wejść na antresolę z widownią W hali basenowej zaprojektowano basen sportowy 6-cio torowy o pow. ok 312,5 m2 z niecką stalową, basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody ok. 84,5 m2 z basenem do nauki pływania o pow. ok. 40 m2, brodzik dla dzieci o pow. ok 32 m2, wannę jacuzzi oraz zjeżdżalnię rurową ok 55 m z basenem hamownym, 2 podnośniki basenowe do transportu osób niepełnosprawnych. Na kondygnacji piwnicy zaprojektowano pomieszczenia techniczne i socjalne a na tarasie basenowym mokry plac zabaw, wyposażony w zestaw zabawek tryskających wodą" - czytamy m.in. w ogłoszeniu o zamówieniu.

Miasto stawia na rozwiązania proekologiczne, basen będzie dodatkowo zasilany ze źródeł OZE. Samorząd otrzymał na ten cel trzy dofinansowania: 15 mln zł z "Polskiego Ładu", 10 mln zł z programu "Sportowa Polska" oraz 5 mln zł od Starostwa Powiatowego w Działdowie. Niemniej cała inwestycja szacowana jest na ok. 50 mln zł.

"Wczoraj ogłosiliśmy przetarg na budowę krytej pływalni w Działdowie. Skłamałbym, gdybym napisał, że się nie stresuje" - zwrócił się z komunikatem do mieszkańców burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Przedsiębiorstwa mają czas na wysyłanie ofert do 14 kwietnia br. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 28 miesięcy na wykonanie inwestycji.

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment