Ruszył przetarg na budowę krytej pływalni w Działdowie

O ogłoszeniu przetargu poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. Dodał również, że "każda inwestycja w mieście to negocjacje, problemy, przepychanki, niespodzianki, nerwy a nawet hejt i pomyje".

Planowana przez Urząd Miejski w Działdowie inwestycja to dwukondygnacyjna, kryta pływalnia z podpiwniczeniem. Zlokalizowana będzie na dużej miejskiej działce przy zbiegu ulic Męczenników i gen. Józefa Hallera (rondo Ryszarda Jałtuszewskiego), która obecnie jest nieużytkiem, traktowanym jak swego rodzaju "dziki parking".

Czego mogą spodziewać się mieszkańcy?

"Podstawowa funkcja to usługi rekreacyjne – baseny z zapleczem szatniowo-sanitarnymi technicznym. W ramach zagospodarowania terenu przewiduje się budowę: miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym dla osób niepełnosprawnych, miejsc dla autobusów, boksu śmietnikowego, ogrodzenia, zewnętrznych instalacji wod.-kan., elektrycznych, w tym przyłączy. Zakłada się wykorzystanie wody opadowej do podlewania terenów zielonych. Zaprojektowano drogi wewnętrzne o szer.6, 5 i 4 m, chodniki o szer.2 m. Pow. zabudowy budynku pływalni – ok. 2300 m2, pow. netto ok. 3900 m2. Budynek został zaprojektowany równolegle do ulicy Hallera, od tej strony będzie główne wejście do budynku. Przy wejściu zlokalizowany będzie hol i punkt rozliczeń – wejście w obszar basenowo-szatniowy. Z holu dostępne będą toalety, punkt małej gastronomii z zapleczem oraz administracja obiektu. Będzie można wejść na antresolę z widownią W hali basenowej zaprojektowano basen sportowy 6-cio torowy o pow. ok 312,5 m2 z niecką stalową, basen rekreacyjny o powierzchni lustra wody ok. 84,5 m2 z basenem do nauki pływania o pow. ok. 40 m2, brodzik dla dzieci o pow. ok 32 m2, wannę jacuzzi oraz zjeżdżalnię rurową ok 55 m z basenem hamownym, 2 podnośniki basenowe do transportu osób niepełnosprawnych. Na kondygnacji piwnicy zaprojektowano pomieszczenia techniczne i socjalne a na tarasie basenowym mokry plac zabaw, wyposażony w zestaw zabawek tryskających wodą" - czytamy m.in. w ogłoszeniu o zamówieniu.

Miasto stawia na rozwiązania proekologiczne, basen będzie dodatkowo zasilany ze źródeł OZE. Samorząd otrzymał na ten cel trzy dofinansowania: 15 mln zł z "Polskiego Ładu", 10 mln zł z programu "Sportowa Polska" oraz 5 mln zł od Starostwa Powiatowego w Działdowie. Niemniej cała inwestycja szacowana jest na ok. 50 mln zł.

"Wczoraj ogłosiliśmy przetarg na budowę krytej pływalni w Działdowie. Skłamałbym, gdybym napisał, że się nie stresuje" - zwrócił się z komunikatem do mieszkańców burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Przedsiębiorstwa mają czas na wysyłanie ofert do 14 kwietnia br. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 28 miesięcy na wykonanie inwestycji.

 

 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl