Samuel Kulczycki i Maciej Kubik mistrzami Europy

W Chorwacji rozgrywano mistrzostwa Europy w tenisie stołowym w kategorii juniorów. W reprezentacji Polski występowało dwóch zawodników działdowskiego Dekorglassu, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. Spisali się oni znakomicie.

Samuel Kulczycki wywalczył w sumie aż cztery medale, a Maciej Kubik dwa. Najpierw rywalizowały drużyny i nasz zespół w składzie: Kulczycki, Kubik i Redzimski (Bogoria) wywalczył złote medale i to w pięknym stylu. W grach grupowych nasza drużyna pokonała rywali bez większych problemów, pokonując kolejno: Szwecję 3:0, Chorwację 3:0 i Danię 3:1. W fazie pucharowej Polacy wygrali najpierw z Norwegią 3:0, a następnie z Niemcami także 3:0. W meczu półfinałowym nasza drużyna pokonała Rumunię również 3:0. Finałowy mecz z Francją był ozdobą tych mistrzostw. Spotkali się godni siebie rywale. Najpierw wygrał Kulczycki, ale następny pojedynek przegrał Kubik. Redzimski wygrał swoją walkę i wydawało się, że Kulczycki przypieczętuje zwycięstwo Polaków. Niestety rywal z Francji okazał się mocnym zawodnikiem i pokonał Polaka. W meczu zrobiło się remisowo 2:2 i o zwycięstwie zadecydował piąty pojedynek. Kubik stanął na wysokości zadania, choć miał bardzo trudne. Zawodnicy na przemian wygrywali sety i doszło do piątej partii tego pojedynku. Do połowy seta gra była wyrównana, ale od tego momentu zawodnik Dekorglassu zaczął grać jak w transie, zbierał punkt po punkcie i ostatecznie dość wyraźnie pokonał Francuza. Radość ze zwycięstwa była wielka, a kibice Działdowa mieli powody do dumy, bo to dwaj zawodnicy z Dekorglassu przyłożyli swoje wygrane pojedynki do zdobycia złotych medali.

To jednak nie koniec sukcesów tenisowych w Chorwacji. Samuel Kulczycki wspólnie z Maciejem Kubikiem wywalczyli złote medale w grze deblowej, pokonując w finale rumuński debel Movilean/Ionescu 3:1. Jakby tego było jeszcze mało, to Kulczycki dołożył srebro w grze singlowej, przegrywając w finale z Niemcem Kayem Stumperem 2:4, pokonując po drodze Lebruna (Francja), Adrosa (Węgry), Oyebode (Włochy), Kvetona (Czechy) i Fruchorte (Francja). Do dwóch złotych krążków i jednego srebrnego Kulczycki dołożył jeszcze medal brązowy w grze mieszanej z Anną Brzyską z Jarosławia.

To były wyjątkowo udane mistrzostwa Europy juniorów dla dwóch zawodników Dekorglassu.