Tak będzie wyglądał działdowski basen

Burmistrz Działdowa zaprezentował projekt basenu, który ma powstać obok targowiska. Planuje się, że obiekt skrojony na miarę możliwości miasta zostanie oddany do użytku najwcześniej za 3 lata.

W czwartek, 28 października w działdowskiej sali zamkowej odbyła się prezentacja projektu krytej pływalni, która ma powstać na wolnym placu przy skrzyżowaniu ulic Hallera i Męczenników. Jak się dowiedzieliśmy, cały kompleks ma zajmować ok. 1,5 ha. Obiekt został zaprojektowany tak, aby jego koszt, zarówno budowy jak i eksploatacji, był jak najniższy, przy jednoczesnym zapewnieniu dużej funkcjonalności.

- Staraliśmy się, żeby architektura tego obiektu była elegancka, ale też prosta i niedroga w budowie. Nie mamy dużych rozpiętości. Nie mamy elementów, które wpływałyby bezpośrednio na koszty realizacji. Staraliśmy się użyć materiałów dobrych i trwałych, takich które nie będą później sprawiać kłopotów eksploatacyjnych i użytkowych – mówił architekt Mariusz Szczuraszek.

- Będzie to basen, w którym chcemy maksymalnie ograniczyć zużycie energii. Dach będzie przygotowany pod panele fotowoltaiczne, planujemy odzysk ciepła z wody, a także powietrza. Obiekt ma zostać podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Pojawił się również pomysł pobierania nadwyżek ciepła z niedalekiej huty szkła, ale nie padły jeszcze konkretne stawki – dodawał burmistrz Grzegorz Mrowiński.

basen2


Więcej w najbliższym papierowym wydaniu TD. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl