ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Tragedia na terenie gm. Rybno. Druh zginął pod kołami wozu strażackiego

Druhowie z OSP w Rumianie wyjechali do plamy oleju na drodze. W trakcie działań doszło do dramatu. Kierujący pojazdem najechał na stojącego za wozem kolegę. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Działdowie we wtorek (4 września br.) na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Dębień i Rumian w gminie Rybno doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pojazdu i osoby pieszej. 

Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący pojazdem uprzywilejowanym straży pożarnej z OSP Rumian 30-latek, podczas manewru cofania pojazdem marki star najechał na jednego ze strażaków, który wysiadł z pojazdu i stanął za nim. 48-latek z urazem miednicy został przetransportowany do szpitala w Działdowie na badania. Niestety, mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Na miejscu był obecny również 52-letni dowódca zastępu z OSP Rumian. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - informuje Justyna Nowicka, oficer prasowa KPP w Działdowie. 

Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku.

Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci druha Marka Bartwickiego z OSP Rumian (pow. działdowski). W poniedziałek 4 września 2023 roku w godzinach wieczornych, podczas prowadzonych działań ratowniczych, druh został potrącony przez samochód. Został przewieziony do szpitala, jednak jego życia niestety nie udało się uratować. Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński w imieniu całej braci strażackiej z Warmii i Mazur składa kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłego. Cześć Jego pamięci! - czytamy na stronie KP PSP w Działdowie. 

Niestety to nie jedyny śmiertelny wypadek tego dnia na terenie pow. działdowskiego, o czym piszemy TUTAJ.

Komentarze obsługiwane przez CComment