ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zatrzymanie matki martwego noworodka

Fot. UM Działdowo

Zarzut znieważenia zwłok noworodka usłyszała mieszkanka powiatu działdowskiego, która porzuciła ciało noworodka w kontenerze na śmieci. Ciało noworodka zostało ujawnione przez pracownicę sortowni odpadów w Działdowie.

W czwartek (11.04.2024 r.) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, po godzinie 15:00, otrzymał zawiadomienie, że podczas pracy na sortowni odpadów w Działdowie, pracownica ujawniła ciało noworodka. Skierowany na miejsce policyjny patrol, potwierdził informację. Wezwano służby medyczne, prokuratora oraz grupę dochodzeniowo-śledczą z technikiem kryminalistyki. Ciało noworodka zostało zabezpieczone, celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Jej termin Prokurator ustalił na wtorek (16.04.2024 r.).

W wyniku szeroko zakrojonych działań, przy współpracy z miejscowymi MOPS-ami i GOPS-ami policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Działdowie, badali środowisko lokalne pod kątem ustalenia matki noworodka. W piątek (12.04.2024 r.) w godzinach popołudniowych, policjanci po wytypowaniu, ustalili i potwierdzili tożsamość matki dziecka. To 28-letnia mieszkanka powiatu działdowskiego. Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec kobiety policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Kobieta złożyła obszerne wyjaśnienia. Nie wskazała konkretnych motywów swojego działania. Wstępnie usłyszała zarzut znieważenia zwłok noworodka. W zależności od wyników sekcji zwłok, kwalifikacja prawna czynu może ulec zmianie.

KPP Działdowo

Komentarze obsługiwane przez CComment