Wszystko przez dziadka...pasje Aliny Melnickiej

W Miejskim Domu Kultury w Makowie Maz.Trwa wystawa malarska Alina Melnickiej zatytułowana „Wszystko przez dziadka”. Wystawa wpisuje się w cykl prowadzony przez MDK „Świat jest piękny poza szufladą”, polegający na prezentacji i odkrywaniu, a także promowaniu osób artystycznie uzdolnionych, które pochodzą z tego regionu.

Dlaczego „Wszystko przez dziadka”? Bo od niego zaczęła się artystyczna podróż po świecie sztuki i różnorodnych technik, które w swej twórczej działalności stosuje Alina Melnicka. Kobieta z pasją i wieloma talentami, dla swoich gości na wernisażu w podziękowaniu za przybycie zaśpiewała nawiązującą do malarstwa piosenkę Ałły Pugaczowej „Million ałyh roz”. Nie zabrakło też barwnych opowieści i anegdot, także życiowych ale artystycznie zabarwionych.

Tworzy bo lubi, czuje taką potrzebę, rozwija się i nieustannie uczy. Wiedzę zdobywa w internecie. Sama sobie rzuca wyzwania, szczególnie te artystyczne, ale nie uważa się za artystkę – czytamy na stronie Miejskiego Domu Kultury.

- Jestem amatorem. Dziadek, przekazał mi w genach odrobinę swojego talentu i Jemu tę wystawę poświęcam. Dla mnie był wielkim artystą. Prosty człowiek, mechanik maszyn parowych, żyjący w latach 1882-1964, wolny czas poświęcał sztuce. Nie tylko malował, współtworzył też makowskie Towarzystwo Kulturalne „Lutnia” i działający w nim lokalny teatr, w którym był scenografem i aktorem – powiedziała nam autorka prac.

Prace Aliny (przez lata była naszą redakcyjną koleżanką) można oglądać jeszcze do 23 października w galerii makowskiego domu kultury, w godzinach od 15 do 20.

Więcej na temat wystawy w aktualnym "Tygodniku Makowskim" z 19 października.

alina-melnica2

alina-melnica3

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl