ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Gmina Karniewo przygotowuje się do remontu siedziby

fot. K.Kujawa

Karniewo ogłosiło w marcu przetargi na modernizację budynku Urzędu Gminy w Karniewie, w którym swą siedzibę mają także inne instytucje: Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna, a także na przebudowę uliczek w miejscowości.

Samorząd chce wyremontować pomieszczenia w budynku urzędu, ale również go rozbudować i przebudować. Inwestycja obejmie naprawdę gruntowny remont obiektu, który zmieni się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Co istotne, urząd zostanie docieplony, co w przyszłości przyniesie korzyści w zakresie rachunków za ogrzewanie.

Do przetargu ogłoszonego przez gminę zgłosiły się cztery przedsiębiorstwa. Trwa analiza złożonych ofert.

- Jedna ze złożonych ofert jest nawet niższa niż deklarowana kwota, co bardzo mnie cieszy, widać, że sytuacja na rynku budowlanym nieco się poprawia. Mamy także złożonych kilka ofert, jest w czym wybierać. Zależało nam przede wszystkim, aby dostosować budynek do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi, z niepełnosprawnością, tak, żeby każdy bez problemów mógł korzystać z pomocy, czy oferty mieszczących się tu instytucji - wyjaśnia wójt Michał Jasiński

Gmina deklarowała, iż na planowaną modernizację może przeznaczyć ponad 3,3 mln zł, z czego ponad 2 mln zł to dofinansowanie z "Polskiego Ładu". Najniższa oferta natomiast opiewa na kwotę na ponad 2,8 mln zł. Samorząd wybierze firmę po analizie dokumentacji.

Tymczasem samorząd ogłosił (także w marcu) przetarg na przebudowę kolejnych uliczek w Karniewie. Nie jest to bowiem pierwsza taka inwestycja gminy. W ubiegłym roku udało się zmodernizować kilka ulic, w tym roku wójt Michał Jasiński liczy, że uda się przebudować kolejne, tj. ulice Słoneczną, Sosnową, Leśną i Lipową.

- Niestety w tym przypadku oferty nie są już tak korzystne, mimo to liczymy, że uda się jak najszybciej wyłonić wykonawcę, a mieszkańcy już niebawem dotrą do swoich domów zmodernizowanymi drogami - wskazuje wójt.

Także ta inwestycja dofinansowana jest ze środków rządowych w wysokości ok 2,5 mln zł.

Michał Jasiński informuje nas również, iż bardzo sprawnie idą prace przy modernizacji Stacji Uzdatniania Wody w Żabinie Łukowskim, a realizacja tej inwestycji dobiega końca.

Komentarze obsługiwane przez CComment