ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kandydatka Trzeciej Drogi (PSL i PL 2050) na wójta zatrudniona w starostwie

fot.kuj

Tegoroczna konkurentka Jakuba Dudka w wyborach na wójta gminy Płoniawy-Bramura pracuje teraz w Starostwie Powiatowym w Makowie Mazowieckim. W związku z tym i z planami reorganizacji pracy w jednostce postanowiliśmy zadać kilka pytań staroście Mirosławowi Augustyniakowi (PSL).

Zmiana regulaminu organizacyjnego w jednostce samorządowej oznacza nierzadko nie tylko zmiany w zakresie obowiązków pracowników, ale również redukcję etatów, innymi słowy – zwolnienia. Starosta Mirosław Augustyniak potwierdził, że planowane jest wprowadzenie nowego regulaminu organizacyjnego. Na pytanie, czy zwolniono już jakichś pracowników nie odpowiedział.

- Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim planuje wprowadzić nowy regulamin organizacyjny, który ma na celu usprawnienie pracy urzędu starostwa. Polepszenie współpracy między wydziałami i jednostkami powiatu, celem lepszej i sprawniejszej realizacji zadań, które ciążą na samorządzie powiatu. Uwzględniając także perspektywę zapowiadanych nowych zmian legislacyjnych np.: w obszarze ochrony zdrowia czy zarządzania kryzysowego - wskazał starosta, ignorując pytanie o dotychczasowe zwolnienia.

Zapytaliśmy Mirosława Augustyniaka także o to, czy prawdą jest, że Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim zatrudniło tegoroczną kandydatkę na wójta gminy Płoniawy-Bramura, która startowała ze wspólnej listy PSL-PL2050, gdyż otrzymaliśmy w tej sprawie kilka sygnałów od mieszkańców powiatu makowskiego.

Komisja wybrała spośród trójki kandydatów

Mieszkańcy okazywali oni swoje niezadowolenie z politycznego powiązania starosty oraz byłej kandydatki na wójta (formalnie nie jest członkinią partii politycznej), która obecnie pełni funkcję dyrektora jednego z wydziałów. Jakie są jej obowiązki?

- Rozumiem, że nie mam prawa zatrudniać członków PSL-u, nawet gdy złożą akces do pracy w otwartym konkursie. Kandydowanie, a później zatrudnienie nowej pani dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru nie ma nic wspólnego z jej kandydowaniem na wójta (gminy, przyp. red.) Płoniawy-Bramura. W Starostwie Powiatowym w Makowie Mazowieckim był wakat na tym stanowisku. Obowiązki dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru wynikają z Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Makowie Mazowieckim. Przesłanki obsadzenia tego stanowiska wymieniłem we wcześniejszej wypowiedzi – informuje Mirosław Augustyniak.

Wybór ww. kandydatki na dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru starosta zatwierdził 5 sierpnia br.. W uzasadnieniu czytamy „W procedurze brało udział trzech kandydatów spełniających wymagania formalne i merytoryczne zawarte w ogłoszeniu. Po przeanalizowaniu ofert i przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych Komisja Rekrutacyjna zaproponowała do zatrudnienia Panią Izabelę Wenda. Starosta Makowski zatwierdził ww. propozycję”.

W umieszczonym 11 stycznia 2023 roku w BIP starostwa zakresie obowiązków pracowników wydziału, wskazano, że zajmują się oni (w dużym skrócie) prowadzeniem spraw z zakresu organizacji i funkcjonowania starostwa, obsługi rady powiatu, komisji rady i zarządu powiatu, prowadzeniem kontroli wewnętrznej wydziałów i samodzielnych stanowisk pracy, spraw kadrowych i socjalnych pracowników, obsługi kancelaryjnej i informatyzacji. Ponadto wydział realizuje zadania z zakresu bhp i p. poż., oraz obsługi administracyjnej, gospodarczej i transportowej.

Cały artykuł dostępny jest w dzisiejszym wydaniu Tygodnika Ciechanowskiego na stronie 13. 

Komentarze obsługiwane przez CComment