ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Łączą przeszłość z teraźniejszością

Przenikanie - to cykl zdjęć przygotowany specjalnie z okazji 600-lecia nadania praw miejskich dla Makowa Mazowieckiego. Centrum Dialogu Kulturowego "Dom Wesołka" publikuje kolejne fotografie. 

Na fotografii przenikają się przeszłość i teraźniejszość, historia, miejsca i czas. - To okazja byśmy mogli spojrzeć na Maków oczami mieszkańców z dawnych, a nawet bardzo dawnych lat. Zobaczyć, jak wyglądały miejsca dobrze nam znane, czy uliczki, które przemierzało wiele osób na długo przed nami - mówi Anna Winiarek, specjalista do spraw edukacji i promocji Centrum Dialogu Kulturowego Dom Wesołka. - Zdjęcia będziemy publikować w każdą środę i tak będziemy starali się robić do końca roku.
Cykl rozpoczęła fotografia wykonana w centrum miasta na prowadzącej do rynku ulicy Kilińskiego, w latach przedwojennych nazywanej ulicą Warszawską, a jeszcze wcześniej Gościńcem Pułtuskim. To jedyne miejsce w Makowie, gdzie istniała i zachowała się zabudowa wielkomiejska - zespół kamienic z początku XX wieku o bogatym wystroju elewacji, z motywami dekoracyjnymi charakterystycznymi dla stylu klasycznego oraz nawiązującymi do secesji. Przed wojną na Warszawskiej mieściły się najwytworniejsze makowskie zakłady fryzjerskie i pracownia fotograficzna, obecna Kilińskiego wyróżnia się kwiaciarniami. Niezmiennie pozostaje wizytówką miasta.

Cały tekst w bieżącym wydaniu TM.

Komentarze obsługiwane przez CComment