ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Miłość, która trwa nieprzerwanie od pół wieku

fot. UG Rzewnie

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Rzewniu odbył się jubileusz Złotych Godów. Osiem par odebrało odznaczenie od wójta Wiesława Chrzanowskiego, nadane im z tej okazji przez prezydenta RP. 

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania zaproszonych gości przez kierowniczkę USC Renatę Samsel, która następnie zwróciła się do zgromadzonych w sali ośmiu par obchodzących swój jubileusz. 

- Z ogromnym wzruszeniem bierzemy udział w tej uroczystości. 50 lat wspólnego życia to przepiękny jubileusz. To czas na wspomnienia, na przemyślenia oraz refleksji między innymi nad zmieniającym się na przestrzeni 50 lat uczuciem dwojga ludzi. Państwa jubileusz to swoisty symbol miłości i wierności. Doskonały przykład wzajemnego zaufania, poszanowania, a przede wszystkim zrozumienia. Nie można powiedzieć, że te 50 lat minęło jak jeden dzień. Przez ten czas z pewnością wiele się wydarzyło w państwa życiu. Na pewno były chwile piękne i radosne, zdarzyły się też zapewne i przykre, ale mam nadzieję, że tych było jak najmniej. Wierzę jednak, że i te smutne i radosne momenty jeszcze bardziej scalały państwa związek i w rezultacie stanowią o słuszności decyzji, którą podjęliście państwo 50 lat temu, wiążąc swoje losy na dobre i na złe. Jestem pełna podziwu i szacunku. Stanowicie państwo godny przykład do naśladowania przez młodsze pokolenia - wskazywała pani kierownik, po czym złożyła jubilatom serdeczne życzenia na przyszłe wspólne lata.

Wójt Wiesław Chrzanowski udekorował medalem za długoletnie pożycie małżeńskie: Danielę i Marka Głuszczów, Irenę i Eugeniusza Tryców, Wiesławę i Henryka Kamińskich, Jadwigę i Stanisława Skóreckich, Teresę i Bogusława Abramskich, Saturninę i Mirosława Pietraczyków, Mariannę i Bogumiła Napiórkowskich oraz Henrykę i Ryszarda Borkowskich. Niestety w uroczystości nie mogli wziąć udziału państwo Zofia i Lucjan Załęscy. Medalami zostaną uhonorowani w późniejszym terminie. 

Po akcie dekoracji wójt złożył parom serdeczne życzenia z okazji 50-lat małżeństwa. Życzenia przekazali jubilatom także pozostali zaproszeni goście, przewodniczący Rady Gminy w Rzewniu Krzysztof Napiórkowski, sekretarz Jolanta Chechłowska, skarbniczkę Grażynę Rzewnicką, radny powiatu Sławomir Chrzanowski, dyrektor GCK Anna Skrzecz, a także wszyscy przybyli na uroczystość krewni jubilatów. 

Po części oficjalnej uczestnicy wydarzenia wznieśli toast i poczęstowali się okolicznościowym tortem. Zwieńczeniem obchodów Złotych godów był występ dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Rzewniu. 

Komentarze obsługiwane przez CComment