ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nadeszły upały, a ktoś ukradł dyszę z kurtyny wodnej w Karniewie

fot. UG Karniewo

Pod koniec maja Urząd Gminy w Karniewie zamontował na gminnym skwerze kurtynę wodną. Okazuje się, że nie wszyscy szanują mienie publiczne, ponieważ kurtyna została uszkodzona. 

Gmina Karniewo, idąc za przykładem innych miast, aby ulżyć mieszkańcom w upalne dni, zainstalowała sprzęt do chłodzenia mgłą wodną. Dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania Północne Mazowsze samorząd na ten zakup nie wydał z budżetu złotówki. Kurtyna "stała" na skwerku i "czekała" na nadejście upałów. Niestety, jak poinformował UG w Karniewie, w miniony weekend ktoś odkręcił u zabrał dyszę wodną z urządzenia. 

Wójt Michał Jasiński wystosował pismo z apelem do mieszkańców, o uszanowanie mienia publicznego. Okazuje się, że problemem nie jest wyłącznie kradzież elementu kurtyny wodnej. 

Notorycznie zdarzają się też sytuacje niszczenia przystanków, tablic informacyjnych czy znaków drogowych. Prosimy o zwracanie uwagi na nasze wspólne mienie, nie możemy dopuszczać do takich aktów wandalizmu.

- zwrócił się do mieszkańców gminy Karniewo wójt Michał Jasiński. 

Oczywiście powstała szkoda wymagać będzie naprawy, co wykluczy na jakiś czas korzystanie z urządzenia. Niestety akty wandalizmu są nadal powszechne, chociaż, wydawałoby się, społeczeństwo już zrozumiało, że mienie publiczne nie jest niczyje, a całej wspólnoty, która na ten cel przeznacza podatki. 

Komentarze obsługiwane przez CComment