Podwójne szkolenie

Strażacy z KP PSP w Makowie Mazowieckim skontrolowali skautów z obozu harcerskiego w miejscowości Karniewo, podczas drugiej wizyty funkcjonariusze przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

16 lipca funkcjonariusze instruowali młodzież jak poprawnie zachowywać się podczas ewakuacji. Podczas prób bezpieczniej ucieczki strażacy uczyli harcerzy jak komunikować się i przekazywać aktualne komunikaty pogodowe z jednostki KP PSP w Makowie Mazowieckim. Ważne by w takich sytuacjach nie panikować, słuchać poleceń straży czy policji lub innych osób pracujących w centralach ratowniczych.

Trzy dni później (19 lipca) strażacy ponownie odwiedzili karniewski obóz harcerski. Podczas drugiej wizyty młodzież uczyła się jak prawidłowo udzielać poszkodowanemu pierwszej pomocy. Były ćwiczenia z fantomem, na którym dokładnie wszystko zostało wyjaśnione. Harcerze zostali też uświadomieni co może się wydarzyć i jak reagować w obliczy nagłej zmiany pogody, np. kiedy mamy do czynienia z gwałtownymi opadami czy burzą.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież