Policjantom zaproponował wczasy nad morzem

Zdarzenie miało miejsce w sobotę o godz. 18.00 w miejscowości Dzierżanowo.

- Dyżurny makowskiej policji otrzymał zgłoszenie od ratowników medycznych, którzy jadąc drogą krajowa nr 57 zauważyli auto w rowie. Zatrzymali się, by udzielić pomocy medycznej siedzącemu na fotelu kierowcy mężczyźnie. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W stosunku do ratowników medycznych zachowywał się agresywnie - informuje asp. Monika Winnik

 Policjanci z grupy Speed ustalili, że kierujący skodą to 25-latek z powiatu pułtuskiego. Jadąc z Pułtuska w kierunku Makowa Mazowieckiego na zakręcie wypadł z drogi i wjechał do rowu. Badanie trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

- 25-latek zaproponował interweniującym policjantom łapówkę w postaci wczasów nad morzem i 10 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna od razu został zatrzymany. Teraz odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale też obietnicę wręczenia policjantom korzyści majątkowej. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - dodaje. 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl