ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Skandaliczne zachowanie księdza. Dyrektor zawiesiła go w obowiązkach

Media obiegł filmik, w którym widać jak wikariusz parafii św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim wykręca ręce uczniowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i krzyczy do niego "Przeproś Pana Boga". Nagranie wstrząsnęło mieszkańcami regionu. 

Makowska policja przyjęła w poniedziałek zgłoszenie o nieetycznym zachowaniu 38-letniego księdza. Matka uczennicy wysłała funkcjonariuszom filmik, na którym widać jak kapłan wykręca ręce 15-letniego ucznia z ADHD, krzyczy do niego, aby przeprosił Boga, jednak uczeń stawia opór, więc ksiądz przyciska go do ławki dalej żądając od ucznia przeprosin. 

- Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim, Anita Kurowska, poinformowała o sprawie policję, kurię a także Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegaturę w Ostrołęce. Ksiądz został zawieszony w swoich obowiązkach na czas wyjaśnienia sprawy - informuje nas wicestarosta makowski, Dariusz Wierzbicki, po czym dodaje -  Uważam, że ksiądz zachował się niedopuszczalnie. Z nagrania wynika, iż chciał od ucznia wyegzekwować szacunek do Boga, metodę jakiej użył trudno skomentować. Nie akceptujemy przemocy fizycznej, ani psychicznej stosowanej wobec dzieci.

Warto także tu zaznaczyć, że do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim uczęszczają dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami intelektualnymi...

- Policjanci przesłuchali w tej sprawie pokrzywdzonego chłopca, oczywiście w obecności matki. Przesłuchano także jedną z uczennic, także w obecności mamy. Materiał zgromadzony przez funkcjonariuszy z Makowa został przekazany Prokuraturze Rejonowej w Przasnyszu - informuje Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Mazowieckim.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dziś do parafii św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim mają przybyć przedstawiciele Kurii Diecezji Płockiej. Czekamy na ich oświadczenie. 

[Aktualizacja] Prokuratura jeszcze nie przesłuchała księdza i nie przedstawiła mu zarzutów, wbrew informacjom pojawiającym się w przestrzeni publicznej. 

 

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment