ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zamieszanie z plantacją marihuany. Nieoficjalnie: policjanci jej nie uprawiali

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Od początku listopada przyglądamy się sprawie prowadzonej przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Wśród osób, którym przedstawiono zarzuty, są trzej policjanci z Makowa.

W mediach ogólnopolskich pojawiła się informacja sugerująca, iż policjanci mogli być zamieszani w uprawę konopi indyjskich. Z nieoficjalnego źródła dowiadujemy się, że zarzuty uprawy marihuany nie dotyczą policjantów. Zresztą prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce nie konkretyzuje, które zarzuty zostały postawione konkretnym funkcjonariuszom publicznym, ponieważ oprócz policjantów z Makowa w sprawę zamieszany jest również strażak KP PSP w Przasnyszu oraz żołnierz Wojska Polskiego.

- Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce nadzoruje śledztwo dotyczące m. in. 3 funkcjonariuszy policji. Postępowanie jest na zaawansowanym etapie. Z uwagi na dobro śledztwa nie informujemy o szczegółowych ustaleniach prokuratury. Możemy przekazać, że pod koniec miesiąca października 2022r. Biuro Spraw Wewnętrznych Policji na zlecenie tutejszej jednostki prokuratury przeprowadziło zatrzymania 5 osób, którym przedstawiono zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej oraz nielegalną uprawę środków odurzających. Po przeprowadzeniu czynności procesowych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, tj. poręczenie majątkowe, dozór policji, zawieszenie w

czynnościach służbowych. W charakterze podejrzanych występuje 3 funkcjonariuszy policji, 1 strażak państwowej straży pożarnej oraz żołnierz zawodowy - informuje Elżbieta Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Sprawa dotyczy wykrycia plantacji konopi indyjskiej przez makowską policje sprzed 4 lat. Śledztwo zostało umorzone. Po latach do sprawy wróciło BSWP. W związku z czynnościami zawieszonych zostało dwóch funkcjonariuszy policji. Śledztwo dotyczy także emerytowanego funkcjonariusza policji.

- Informuję, że Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Makowie Mazowieckim decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Makowie Mazowieckim w dniu 28 października 2022 roku został zawieszony w czynnościach służbowych na okres 3 miesięcy - poinformował nas 25 listopada br. zespół prasowy KWP w Radomiu.

Na obecnym etapie postępowania PO w Ostrołęce nie informuje o szczegółach. O co konkretnie chodzi w tej sprawie? Na odpowiedź trzeba jeszcze zaczekać.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment