Stowarzyszenie Pomocy Liceum nagrodziło Katarzynę Napiórkowską

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 29 marca. Wzięli w nim udział: Katarzyna Napiórkowska, uczennica klasy II a i zdobywczyni tytułu mistrza Polski LZS U18 w biegach przełajowych, Grzegorz Łuniewski, trener Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Maków Mazowiecki, Jan Rutkowski, prezes stowarzyszenia oraz dyrekcja LO, Nina Brzezińska i Radosław Filk.

Podczas spotkania prezes Stowarzyszenia wraz z dyrekcją LO przekazali Kasi oraz jej trenerowi gratulacje i nagrodę za dumne reprezentowanie szkoły oraz powiatu makowskiego.

Katarzyna Napiórkowska swoją przygodę̨ z bieganiem rozpoczęła trzy lata temu, kiedy jej aktualny trener wypatrzył ją na zawodach szkolnych w Krasnosielcu. Współpraca już pół roku później zaowocowała startem na Mistrzostwach Polski U16 w Bełchatowie, gdzie zawodniczka LKS Maków Mazowiecki zajęła siedemnaste miejsce. W roku 2019 roku było już znacznie lepiej. Kasia najpierw została wicemistrzynią Polski LZS w biegach przełajowych, a następnie na Mistrzostwach Polski U16 w Tarnowie na 2000m zajęła szóste miejsce. To zaowocowało powołaniem do Zaplecza Kadry Narodowej, w którym Kasia jest do dzisiaj. Kluczowym dla rozwoju naszej zawodniczki był rok 2020. W lutym została halową wicemistrzynią Polski U18 na dystansie 1000m oraz mistrzynią Polski LZS w biegach przełajowych na dystansie 2 km. Do tego dorzuciła ósme miejsce na stadionie na 1500m na Mistrzostwach Polski U18. W 2021 obroniła tytuł mistrzyni Polski LZS U18 (w Żerkowie) w biegach przełajowych na dystansie 2 km. Aktualnie przygotowuje się pod starty na stadionie.