ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Studniówka ZS w Krasnosielcu. Jak za dawnych lat!

Młodzież z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu sama przygotowała oprawę swojego balu, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w tej miejscowości. To ewenement w naszym regionie.

Uczniowie, na kilka dni przed studniówką, zaczęli dekorować salę. Pod sufitem, przy scenie i na ściance przyczepili osobiście nadmuchane balony. Scenę udekorowano także złotym materiałem z napisem "Studniówka 2023". Przygotowana przez nich ścianka posłużyła później za tło do zdjęć.

W sobotę (4 lutego br.) młodzież mogła podziwiać efekt swojej pracy. Jak później mówiła nam wychowawczyni klasy maturalnej, Joanna Kraszewska, wspólne dekorowanie sali umacnia więzi, sprawia również większą radość uczniom, kiedy finalnie bal odbywa się w stworzonej przez nich oprawie. Takie bale, jak ten w Krasnosielcu, niemal zanikły. Większość uczniów, nawet z mniejszych szkół, wybiera na lokalizację balu studniówkowego restauracje, sale bankietowe, z profesjonalną obsługą i gotową dekoracją. Wybór ten wiąże się z większymi kosztami i mniejszym zaangażowaniem młodzieży. Kiedyś studniówki takie jak ta w Krasnosielcu były standardem w szkołach naszego regionu, dziś stały się prawdziwą rzadkością i okazją, także dla naszych czytelników, aby wrócić do wspomnień i ponownie się nimi cieszyć.

W balu w Krasnosielcu wzięło udział 27 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi i zaproszonymi gośćmi. Uroczystość rozpoczęła się standardowo - od części oficjalnej. Uczniów na scenie reprezentowali ich koleżanka Natalia i kolega Kamil. Serdeczne życzenia tegorocznym maturzystom złożyli: wicestarosta makowski Dariusz Wierzbicki, dyrektor szkoły Tomasz Olkowski, radni powiatu oraz przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Bojarska. Następnie dyrektor wraz z wychowawczynią Joanną Kraszewską przypięli pamiątkowe znaczki. Po uroczystym rozpoczęciu balu studniówkowego i odtańczeniu przez uczniów tradycyjnego poloneza swój krótki występ przedstawił szkolny zespół "Noname", w którego skład wchodzą: Dorota Kęszczyk, Mateusz Dębek, Bartosz Sagański oraz Kamil Stolarczyk. Norbert Grabowski zagrał dla uczestników balu na saksofonie. Po części artystycznej młodzież ustawiła się do pamiątkowych zdjęć, zjadła kolację i bawiła się do samego rana.

fot. ZS w Krasnosielcu

Komentarze obsługiwane przez CComment