ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Święto Policji w Makowie Mazowieckim. Odznaczenia, awanse i nagrody marszałka

fot. KPP Maków Maz.

Makowscy policjanci świętowali w środę (10 lipca) 105. rocznicę istnienia formacji. Tego dnia, tradycyjnie, wręczane są policjantom nominacje na wyższe stopnie zawodowe oraz odznaczenia i nagrody. W tym roku awans otrzymało aż 31 funkcjonariuszy.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy w intencji policjantów w kościele św. Brata Alberta. Następnie odbył się uroczysty apel przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz. na ul. Łąkowej 3. 

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Paweł Herbuś odczytał list od Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemara Wołowca w którym podziękował policjantom za ich wytrwałą służbę.  Komendant wszystkim funkcjonariuszom złożył życzenia dalszych sukcesów w służbie i satysfakcji z jej pełnienia przekazał również podziękowania dla rodzin policjantów za ich codzienne wsparcie.

- relacjonuje Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Maz. 

Następnie policjanci otrzymali awanse i odznaczenia. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów uhonorował komendanta Andrzeja Dziadaka Krzyżem Niepodległości Pierwszej Klasy z Gwiazdą za szczególne zasługi patriotyczne i niepodległościowe oraz za aktywne działanie na rzecz NSZZ Policjantów. Medale związkowe otrzymali również:

  • Adam Rzeczkowski - naczelnik Wydziału  Ruchu Drogowego,
  • Monika Winnik – oficer prasowy,
  • Krzysztof Witkowski - asystent Wydziału Ruchu Drogowego,
  • Katarzyna Ruszczyńska - asystent zespołu ds. wykroczeń,
  • Marek Grabowski – dyżurny.

Za przyczynienie się do społecznego rozwoju Mazowsza marszałek Adam Struzik przyznał trzy medale Pro Mazovia pracownikom jednostki. Medale, w imieniu marszałka, wręczył starosta makowski Mirosław Augustyniak. Otrzymali je: 

  • Jolanta Rutkowska – pełnomocnik ds. OIN
  • Agnieszka Nienałtowska – starszy technik w Wydziale Kryminalnym
  • Tomasz Wyrzykowski-  kontroler Wydziału Ruchu drogowego

Uroczystości zakończyły się serdecznymi życzeniami dla policjantów, zarówno od komendanta jak i przybyłych oficjeli, oraz, tradycyjnie, wspólnym, pamiątkowym zdjęciem przed komendą. 

Komentarze obsługiwane przez CComment