ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

To już pewne - starosta zostanie odwołany. Na poniedziałek zwołano sesję nadzwyczajną

fot. K.Kujawa
Komisarz wyborczy PKW Delegatura w Ostrołęce wydał postanowienie o wygaszeniu mandatu starosty. Prostujemy jednak wczorajszą informację. Dowiedzieliśmy się, że Zbigniew Deptuła zostanie prezesem zarządu, ale szczebel niżej, na poziomie wojewódzkim.
Nasze wczorajsze informacje się potwierdzają. Zbigniew Deptuła złożył w Państwowej Komisji Wyborczej w Ostrołęce wniosek o wygaszenie mandatu.
Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 6 lutego 2024 r. mandatu radnego wybranego do Rady Powiatu w Makowie Mazowieckim w okręgu wyborczym nr 5 z listy nr 2 - KOMITET WYBORCZY PSL, z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu. Radnym, którego mandat wygasł jest Zbigniew Roman Deptuła.
- czytamy w postanowieniu komisarza. 
Na poniedziałek zwołano sesję Rady Powiatu Makowskiego, podczas której rada będzie głosować nad odwołaniem Zarządu Powiatu, w tym starosty i wicestarosty Dariusza Wierzbickiego. Nie wiadomo natomiast, czy jeszcze tego samego dnia zostanie wybrany nowy skład zarządu. Kto zostanie starostą? O tym przekonamy się niebawem.
Z naszych informacji wynikało, że Zbigniew Deptuła zostanie prezesem NFOŚiGW, jednak dziś już wiadomo, iż starosta zostanie prezesem zarządu WFOŚiGW. Czekamy na jego komentarz w tej sprawie. 
 

Komentarze obsługiwane przez CComment