ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Każda z nas uwielbia słodkie szaleństwo!

Anna Ignatowicz, sekretarz Stowarzyszenia „Kobiety wspierają Kobiety”, organizującego konkurs dla KGW z powiatu makowskiego „Najlepszy pączek karnawału”:

- Tłusty czwartek to jeden z radośniejszych dni, obchodzimy go hucznie i wesoło. Każda z nas uwielbia słodkie szaleństwo, ponieważ jest to jedyny dzień w roku, kiedy wybaczamy sobie zbyt dużą liczbę zjedzonych pączków czy innych smakowitych wypieków. Możemy nacieszyć się tym, co ograniczymy w trakcie postu. W ten dzień zazwyczaj nikt z nas nie liczy kalorii. Przy wielu obowiązkach zawodowych i domowych rzadko mamy czas, aby samodzielnie przygotować wypieki na tłusty czwartek. Jednak warto poświęcić na to czas. Mamy wtedy pewność użytych składników, braku ulepszaczy i konserwantów, a jeżeli ktoś obawia się zbyt dużej liczby kalorii, może przygotować zdrowszą wersję, piekąc pączki w piekarniku. Z wielu karnawałowych ciastek to tradycyjne pączki są najczęściej wykonywane w domowej kuchni, ale istnieje wśród nas grupa zwolenników faworków. Niezależnie od tego, co przygotowujemy, najważniejszy jest czas spędzony razem. Wspólne gotowanie to okazja do spotkań, szczególnie w dobie internetu, kiedy relacje online coraz częściej zastępują bezpośrednie kontakty.

Stowarzyszenie „Kobiety wspierają Kobiety” postanowiło po raz kolejny świętować tłusty czwartek z paniami z Kół Gospodyń Wiejskich i dlatego organizujemy na terenie powiatu makowskiego drugą edycję konkursu „Najlepszy pączek karnawału”. Finał konkursu odbędzie się 11 lutego br. o godzinie 12.00 w remizie, w miejscowości Głażewo-Święszki, gmina Młynarze. Koła mają za zadanie wcześniejsze przygotowanie 10 pączków i zaprezentowanie ich jury. Nagrodą główną jest voucher o wartości 1.000 zł, przewidujemy również wyróżnienia i inne niespodzianki. Szczegóły uczestnictwa można znaleźć na naszym fanpage na Facebooku. Nasze Stowarzyszenie podejmuje wiele działań prospołecznych, które wpływają m.in. na rozwój przedsiębiorczości kobiet na terenach wiejskich. Konkurs to dobra okazja do poznania się, wymiany doświadczeń oraz nawiązania współpracy między KGW. Zachęcamy wszystkie Koła z powiatu makowskiego do udziału, a ze swojej strony gwarantujemy świetną zabawę.

Komentarze obsługiwane przez CComment