ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Uwaga! Dwa mosty w gminie Sypniewo są całkowicie nieprzejezdne

Od dziś (7 marca br.) podróżni nie będą mogli przejechać z Zalesia do Zamościa w gm. Sypniewo. Sytuacja związana jest z remontem drogi wojewódzkiej. W związku z przebudową należy wybrać alternatywne trasy.

"Rozpoczyna się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 626. Zamknięte zostały dwa mosty, które zostaną całkowicie przebudowane: w Zamościu i Zalesiu. Są objazdy. Ponad 49 mln zł pochłonie modernizacja drogi wojewódzkiej nr 626 na ponad 24,6-kilometrowym odcinku. 20 października 2022 zostały podpisane umowy z wykonawcami. W wydarzeniu udział wziął m.in. marszałek Adam Struzik i radne województwa mazowieckiego - Joanna Bala oraz Anna Brzezińska. Inwestycja zakłada rozbiórkę starej i budowę nowej konstrukcji jezdni na wskazanych fragmentach. Dodatkowo remont obejmie chodniki, pobocza oraz zjazdy na prywatne posesje" -  informuje gmina Sypniewo. 

W tracie modernizacji drogi mosty zostaną rozebrane i wybudowane, w związku z czym odcinek Zalesie-Zamość został zamknięty.  Inwestycja realizowana będzie na terenie gmin Czerwonka, Sypniewo, i Olszewo-Borki. Na jej realizację wykonawca - STRABAG Sp. z o. o. ma rok, z czego kilka miesięcy zostanie poświęcone na budowę mostów. Mieszkańcy powiatu makowskiego oraz przejezdni mogą się spodziewać dużych utrudnień. Zakończenie przebudowy obu mostów planowane jest w sierpniu br., jednak zwykle terminy te ulegają przesunięciu. 

W związku z tym Starostwo Powiatowe w Makowie Mazowieckim poinformowało, że zmianie ulegną trzy linie komunikacji autobusowej:

  • Maków Mazowiecki - Krasnosielc, przez Gąsewo, Sypniewo, Mamino;
  • Maków Mazowiecki - Maków Mazowiecki, przez Krasnosielc i Sypniewo;
  • Krasnosielc Rynek - Krasnosielc Szkoła, przez Sypniewo.

Autobusy będą jeździć wyznaczonymi objazdami. 

Komentarze obsługiwane przez CComment