Dni Świętego Antoniego i piknik rodzinny

Główny punktem dorocznych Dni Świętego Antoniego z Padwy w Ratowie będzie uroczysta suma w tamtejszym sanktuarium – w niedzielę 13 czerwca (godz. 12). Przewodniczyć  jej będzie i  homilię wygłosi biblista, ks. prof.  Waldemar Linke, wykładowca  warszawskich uczelni – Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Papieskiego Uniwersytetu Teologicznego. O godz. 14 zaś rozpocznie się spotkanie poświęcone duchowości antoniańskiej, poprowadzą je członkowie bractwa św. Antoniego.    

W przeddzień – nieszpory (godz. 18) z poświęceniem linii świętego z Padwy. We wtorek, 15 czerwca (godz. 15.30), nowenna do św. Antoniego i msza św., podczas których  będą zanoszone modlitwy  dziękczynne i błagalne  o ustanie pandemii. Na 17 czerwca (godz. 15.30) zaplanowano nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a także mszę św., po zakończeniu której prelekcję nt. historii  ratowskiego sanktuarium wygłosi jego rektor ks. Bogdan Pawłowski. XI Ratowskie  Spotkania Patriotyczne (piknik rodzinny) odbędą się w niedzielę, 20 czerwca. W programie: msza św. intencji obrońców Ojczyny (godz. 12), a potem  koncert „O mój rozmarynie” w wykonaniu Marty i Pawła Stawińskich  oraz pokazy kawaleryjskie. Od godz. 15 -  plenerowe widowisko historyczne „Ratowo 1920”. Wystąpią spadkobiercy tradycji formacji kawaleryjskich  i piechoty z czasów II Rzeczypospolitej oraz grupy rekonstrukcji historycznej z Mazowsza.

Ten cykl uroczystości religijno-patriotycznych organizują tamtejsze  Diecezjalne Sanktuarium św. Antoniego z Padwy,  Stowarzyszenie „Ratujmy Ratowo” i gmina Radzanów. Spotkania  dofinansowuje samorząd województwa mazowieckiego. Patronat honorowy objęli biskup płocki Piotr Libera i marszałek Adam Struzik. „Tygodnik Gazeta Mławska” jest jednym z patronów medialnych.

            

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież