Haker przejął konto

W ostatnią sobotę mieszkanka Mławy padła ofiarą działania hakera internetowego. W konsekwencji straciła pieniądze. Jak do tego doszło?

- Mieszkanka Mławy otrzymała wiadomość od znajomego  z prośbą o opłacenie przesyłki. Obiecał, że odda pieniądze natychmiast, jak to tylko możliwe, w gotówce lub przelewem. Wysłał kobiecie link do wpłaty. Po wejściu w link i wybraniu banku, oszukana  podała wszystkie dane konta. Po dokonaniu przelewu przeczytała ostrzeżenie na portalu społecznościowym, że konto znajomego przejął haker – tłumaczy asp. szt. Anna Pawłowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mławie, która prowadzi czynności w tej sprawie.

Policja ostrzega: - Nigdy nie korzystajmy z niesprawdzonych linków do wpłat, szczególnie takich, gdzie wymagane jest podanie wszystkich danych konta. To przykład na działanie oszustów. Jeśli znajomy przesyła nam wiadomość z prośbą o pomoc finansową, porozmawiajmy z nim osobiście.  o co chodzi. Przejmowanie profili społecznościowych  lub podszywanie się pod  użytkowników  komunikatorów to coraz powszechniejsze działanie hakerów, dlatego ważne jest zachowanie ostrożności.

(kj)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl