ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jeżdżą pod prąd, przekraczają prędkość. Policja ma co robić

Fot. KPP Mława

Wciąż nie brakuje kierowców, dla których znaki drogowe nie mają większego znaczenia, podobnie jak obowiązujący kierunek ruchu. Policjanci z mławskiej grupy SPEED, każdego tygodnia zatrzymują kolejnych piratów drogowych, prowadząc kontrole na drogach całego powiatu mławskiego.

Kilka dni temu, patrol grupy SPEED, zatrzymał na trasie S7 w pobliżu Mdzewa, kierującą volkswagenem 72-letnią mławiankę. Kobieta jechała w kierunku Warszawy, lewym pasem, pod prąd. Interweniujący patrol zatrzymał kierującą i poprowadził do najbliższego, bezpiecznego zjazdu z trasy.  Jazdą pod prąd kierująca mogła doprowadzić do tragedii. Policję zaalarmowali inni kierowcy. Mławianka została ukarana mandatem w wysokości 2000 zł i 15 punktami karnymi.

W Mławie, na ul. 18 Stycznia, interweniujący patrol grupy SPEED zatrzymał 24-letniego obywatela Mołdawii, kierującego renault. Mężczyzna zlekceważył znak B2 „zakaz wjazdu” i jechał ul. jednokierunkową pod prąd. Jak się okazało podczas kontroli, nie miał także uprawnień do kierowania. Jego samochód został odholowany na policyjny parking. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

W poniedziałkowe przedpołudnie (05.02), mławska grupa SPEED zatrzymała dwóch piratów drogowych, w miejscach wskazanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas nadzoru, prowadzonego na drodze krajowej nr 7 w Wiśniewie, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego citroenem 33-letniego mieszkańca pow. mławskiego, który jechał z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym.  Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi, stracił prawo jazdy.

Natomiast na ul. Mławskiej w Szreńsku, prawo jazdy stracił 36-letni mieszkaniec pow. cieszyńskiego. Jechał w terenie zabudowanym z prędkością 107 km/h. Został również ukarany mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Komentarze obsługiwane przez CComment