Konkurs - Victor Young Festival

Dla wielbicieli muzyki jazzowej mamy specjalny konkurs. Trzy osoby mogą wygrać składanki płytowe, na których zarejestrowano ubiegłoroczny festiwal. Wystarczy napisać poprawne lata życia Victora Younga i przesłać swoje zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 25 września. W tytule maila należy wpisać „Konkurs z Victorem”, a w wiadomości podać imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.

Trzeci raz Mława zaprasza na jazzowy festiwal imienia Victora Younga. Muzyczne spotkanie trwać będzie dwa dni, 24 i 25 września. Impreza będzie się odbywać na terenie Miejskiego Domu Kultury, w parku miejskim oraz w przestrzeni wirtualnej – organizatorzy przygotowali już dostęp dla widzów w postaci kodów QR do pobrania w trakcie festiwalu.

Główną osią festiwalu będą oczywiście koncerty, ale nie zabraknie też wielu innych wydarzeń towarzyszących i uzupełniających.

24 września na scenie MDK (start godz. 18) będzie można usłyszeć: Roland Abreu & Cuban Latin Jazz oraz Jazz Band Młynarski – Masecki. – Pierwszy z zespołów z sukcesem łączy jazz i muzykę latynoską – rytmy kubańskie, afrokubańskie, salsę oraz muzykę klasyczną. Formację tworzą młodzi, utalentowani muzycy różnych narodowości z liderem, kontrabasistą – Rolandem Abreu. Natomiast gwiazdorski band Młynarski – Masecki zabierze nas w muzyczną podróż w czasie – cofniemy się o 100 lat, do przedwojennej Warszawy. Muzycy zaprezentują rewelacyjne, często zapomniane polskie piosenki, utrzymane w klimacie epoki opowiadają o gwiazdach wieczoru organizatorzy.

Sobotni wieczór festiwalowy w sali kina Kosmos rozpocznie się o godz. 18:00.Wystąpią Wojciech Konopka i zespół TANTFREAKY z programem Victor Young Project. Następnie zaprezentuje się  Grażyna Auguścik oraz muzycy Tria Kuby Stankiewicza – artystka zaprezentuje m.in. utwory patrona festiwalu.

Zaplanowano też muzyczne warsztaty, wystawy oraz konferencję „Muzyka przedwojenna”. Rozmowę Grażyny Auguścik, Jana Młynarskiego, Kuby Stankiewicza, Magdy Miśko-Jackowskiej, Anny Ferens, Janusza Prusinowskiego, Igora Pietraszewskiego i Wilhelma Taraszkiewicza poprowadzi Andrzej Winiszewski.
Szczegóły na stronie mdkmlawa.com.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl