ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mława. Rekord WOŚP pobity. Zebrano ponad 266,46 tys. zł

fot. UMM - Zbiórkę prowadziło 40 wolontariuszy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w miniony weekend nie tylko w Mławie, ale w powiecie też w Dzierzgowie, Niedzborzu, Radzanowie, Stupsku i Szreńsku. Mławski sztab orkiestry zebrał rekordową jak dotychczas kwotę 266 462,88 zł i jest to nowy rekord, ponieważ rok temu było nieco ponad 232 tys..

W de facto trzydniową imprezę było zaangażowanych prawie 300 osób i 40 wolontariuszy. Finał w Mławie rozpoczął się już w piątek i był cykl wielu różnych imprez. Poczynając od turnieju halowej piłki nożnej, poprzez maraton fitness, rajdowy pokaz w centrum miasta, noc na lodowisku, morsowanie w jeziorku w Krajewie, sztafetę pływacką czy bieg „Policz się z cukrzycą”, a skończywszy na pokazach i licytacjach w mławskiej hali sportowej.

W hali, w niedzielę od południa trwały pokazy, występy,  koncerty. W przerwach odbyły się licytacje przedmiotów, bonów, różnego rodzaju vaucherów  podarowanych przez kilkudziesięciu darczyńców, mieszkańców Mławy. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierał  w br. na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

W.D.

Komentarze obsługiwane przez CComment