ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mława. Wnioski o kolejne miliony z Polskiego Ładu

W ramach ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Mława złożyło trzy wnioski. Ratusz chce pozyskać  środki na przebudowę obiektów sportowych i ośmiu ulic.

W planach jest modernizacja bazy sportowej przy SP nr 2. W ramach zadania zaplanowano przebudowę bieżni i skoczni do skoku w dal, budowę rzutni do pchnięcia kulą, modernizację istniejącego boiska wielofunkcyjnego oraz budowę boiska piłkarskiego. Wartość dofinansowania, o które wnioskuje miasto, to 2 mln zł.
Kolejne planowane zadania to poprawa infrastruktury drogowej na terenie Mławy. Na przebudowę czterech ulic gminnych: ul. Karola Szymanowskiego, ul. Tadeusza Sygietyńskiego, ul. Tekli Bądarzewskiej oraz ul. Ligi Obrony Kraju , złożono wniosek o 8 mln zł, a na przebudowę ulic: Dalekiej, Mikołaja Reja i Zacisze – o 7 mln zł.

Warto przy okazji dodać, że we wcześniejszych naborach w ramach tego programu miasto pozyskało ponad prawie 40 mln zł na budowę III etapu al. Św. Wojciecha i rozbudowę kina oraz termomodernizację muzeum i miejskiej biblioteki. Dofinansowanie  z Polskiego Ładu sięga 95 procent kosztów inwestycji.

Komentarze obsługiwane przez CComment