ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mława. Zginął motocyklista

Fot. KPP Mława

Na ul. Warszawskiej w Mławie, na skutek tragicznego  zdarzenia,  na miejscu zginął  39-letni motocyklista,  mieszkaniec tego miasta. Do wypadku doszło w ostatnią niedzielę  godz. 8.30.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem marki Kawasaki jadąc od strony ronda Wolności  w kierunku DK7, na łuku drogi podjął manewr wyprzedzania motocykla marki Honda, w trakcie którego nie zachował należytej ostrożności. Stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie motocyklem, w wyniku czego uderzył pojazdem w prawy krawężnik,  a następnie głową w przydrożne drzewo -  poinformowała nas podkom.  Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi KPP pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

- Ostrzegamy i apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę oraz unikanie ryzykownych manewrów i prawidłowe wyprzedzanie. Szybka, ryzykowna jazda często kończy się śmiercią lub kalectwem! Warto też pamiętać, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Nawet niegroźna dla kierowców stłuczka w przypadku, kiedy samochód zderza się z motocyklem, stanowi dla motocyklisty poważne zagrożenie. Motocykl nie ma po prostu strefy zgniotu ani poduszki powietrznej -  przypomina mławska policja.

(kj)

Komentarze obsługiwane przez CComment