ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Paliwo w mieszkaniu i komórce

Czterdziestotrzyletni mężczyzna przechowywał  mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym  w Mławie  znaczne ilości,  jak się okazało,   kradzionego oleju napędowego. Zdradził go intensywny zapach paliwa, jaki wydobywał się z  bloku mieszkalnego, co zaniepokoiło lokatorów. Oni zawiadomili Komendę Powiatową Policji.

Funkcjonariusze  znaleźli  w wynajmowanym  przez  43-latka mieszkaniu i komórce lokatorskiej  400 litrów oleju napędowego w pojemnikach, a także zapasy płynu do spryskiwaczy.  W toku postępowania wyszło, że ściągał  te produkty  z samochodu  ciężarowego  należącego do firmy, w której pracował. Już usłyszał zarzut kradzieży mienia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat.  Tymczasem został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia pożarowego. Swoją drogą, zapewne sankcje wobec niego zastosuje jego pracodawca.  

- Reakcja mieszkańców zapobiegła niebezpieczeństwu i pozwoliła na zatrzymanie osoby podejrzanej o kradzież paliwa. Bezpieczeństwo lokalne tworzy się właśnie w ten sposób - dzięki reakcji świadków i współpracy z policją. Twoja reakcja ma ogromne znaczenie. Jeśli widzisz coś niepokojącego, możesz przekazać informację anonimowo, zadzwonić na numer alarmowy 112 lub powiadomić dzielnicowego. Kontakt ułatwi ci aplikacja Moja Komenda - zachęca KPP.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment