ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Radzanów. Jechał za szybko. Skutki - 2 tys. mandatu i 14 punktów karnych

Fot. KPP Mława

Tym razem patrol policyjnej grupy SPEED skontrolował, zgłaszaną wielokrotnie przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ul. Mławską w Radzanowie. Kierowca bmw zapomniał, że wjechał na teren zabudowany i …nie zdjął nogi za gazu.

Ul. Mławska w Radzanowie to kolejne, na terenie powiatu mławskiego, miejsce objęte nadzorem patroli ruchu drogowego, z uwagi na liczne, potwierdzone zgłoszenia użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wskazujących problem przekraczania dozwolonej prędkości. Zatrzymany w ostatni wtorek , w samo południe, kierowca bmw, jechał w tym miejscu z prędkością 114 km/h. 44-letni mieszkaniec pow. mławskiego został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł oraz 14 punktami karnymi. Stracił także uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

– Wiara w swoje umiejętności i doświadczenie za kierownicą nie usprawiedliwia przekraczania prędkości. Ograniczenia są po to, by zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, dać szansę wykonania bezpiecznego manewru. Ulica to nie tor wyścigowy, nikt nie jest na drodze sam. Wsiadając za kierownicę, kierowca odpowiada za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego – mówi asp. szt. Anna Pawłowska – rzeczniczka mławskiej policji.

Komentarze obsługiwane przez CComment