ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Radzanów. Seniorka straciła swoją emeryturę

W środę, na terenie Radzanowa, do mieszkającej samotnie seniorki weszła kobieta w wieku około 55 lat, która podczas rozmowy, ukradła pieniądze z leżącego na kuchennym stole portfela. Policja ostrzega, by nigdy nie wpuszczać do mieszkania nikogo obcego oraz zwrócić szczególną uwagę  na obce, podejrzanie zachowujące się osoby.

 73-letnia seniorka wpuściła do domu nieznaną sobie kobietę, która oświadczyła, że jest zainteresowana wynajęciem znajdującego się naprzeciwko  mieszkania i poprosiła o kontakt do właściciela. Zajęła kobietę rozmową, w trakcie której ukradła pieniądze z leżącego w kuchni portfela. Była to miesięczna emerytura . Po chwili wyszła z mieszkania i wsiadła do zaparkowanego w pobliżu srebrnego opla. To kobieta w wieku około 55-60 lat, o ciemnej karnacji, niskiego wzrostu.

Policja apeluje do osób, których informacje mogą się przyczynić do ustalenia tożsamości złodziejki, o pilny kontakt z mławską jednostką Policji, tel. 47 703 62 00 lub posterunkiem Policji w Szreńsku, tel. 47 703 63 80.

Jednocześnie policja ostrzega, by nie wpuszczać do mieszkania nikogo obcego. Złodzieje wykorzystają każdą okazję, podając się za akwizytorów, pracowników administracji budynku, wodociągów, pogotowia energetycznego, oferując towary na sprzedaż, usługi, ubezpieczenia czy jak w tym przypadku - udając zainteresowanie wynajęciem mieszkania. Cel pozostaje jeden - wejść do mieszkania, zająć właściciela rozmową i wykorzystując jego chwilową nieuwagę, dokonać kradzieży. Aby uniknąć kłopotów należy zastosować dwie proste zasady - zawsze zamykać drzwi wejściowe na klucz i nie wpuszczać do mieszkania obcych osób - szczególnie gdy jesteśmy sami. Ważna jest także sąsiedzka pomoc i reakcja. Informacje o podejrzanie zachowujących się, obcych osobach należy przekazać dzielnicowemu lub zadzwonić na numer alarmowy 112.  

Komentarze obsługiwane przez CComment