ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Śmiertelny cios na urodzinowym grillu. Nie żyje jeden z uczestników

Podczas spotkania na grillu w Augustowie w powiecie mławskim doszło do bójki, po której zmarł 28-letni mężczyzna. Policja szybko zatrzymała trzech podejrzanych, a sąd tymczasowo zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

- W środę (10 lipca) wszczęto śledztwo dotyczące śmierci 28-latka, który w trakcie bójki doznał urazu głowy. Do zdarzenia z udziałem w sumie czterech mężczyzn doszło w nocy z 6 na 7 lipca w miejscowości Augustowo, w gminie Strzegowo, podczas towarzyskiego spotkania przy grillu - poinformował Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie.  Podejrzani to znajomi zmarłego w wieku 28, 30 i 31 lat. 

- Z ustaleń wynika, że 28-latek został uderzony pięścią w twarz, po czym przewrócił się na twarde podłoże, doznając obrażeń głowy. Mężczyzna zmarł na miejscu - informuje prokurator Bagiński.  

Bójka na urodzinowym grillu

Na obecnym etapie śledztwa nie można jednoznacznie stwierdzić, który z mężczyzn uderzył 28-latka przed tym jak mężczyzna przewrócił się, w wyniku czego odniósł obrażenia głowy i zmarł. Okoliczności, w których doszło do bójki, jej powód i przebieg, będą wyjaśniane w trakcie przesłuchań świadków. Wiadomo, że było to towarzyski grill, prawdopodobnie z okazji czyichś urodzin. Oprócz mężczyzn, którzy brali udział w bójce, było tam więcej gości. 

Nie do końca znany jest również powód bójki. - Wstępne ustalenia wskazują, że doszło do jakiegoś nieporozumienia, jednak nie był to taki motyw, który można by określić jako więcej niż błahy. Na razie wszystko wskazuje na to, że były to alkoholowe rozliczenia, dotyczące w zasadzie niczego - stwierdził prokurator Bagiński.

Szef mławskiej prokuratury potwierdza, że mężczyźni się znali. W pewnym momencie odeszli od pozostałych uczestników, by "wyjaśnić" sprawę. Byli pod wpływem alkoholu. Śledztwo dotyczące zdarzenia Prokuratura Rejonowa w Mławie prowadzi wspólnie z tamtejszą Komendą Powiatową Policji. W ramach postępowania przeprowadzona została sekcja zwłok 28-latka.

Komentarze obsługiwane przez CComment