Testy zdalnych wodomierzy

Mława wspólnie ze spółką Wod-Kan oraz Grupą SUEZ rozpoczyna testy systemu zdalnego stacjonarnego odczytu wodomierzy, jako pierwszy element inteligentnego miasta cyfrowego. To kolejna współpraca partnerów, których pierwszym wspólnym projektem jest działająca od pięciu lat w mieście oczyszczalnia ścieków .

System oparty o technologię WIZE z użyciem częstotliwości 169 MHz umożliwia odczytywanie stanu wodomierzy , nawet co piętnaście minut, z nadajnika umieszczonego do 7 km od wodomierza. Pozyskane dane pomogą podnieść świadomość mieszkańców jak korzystają z wody, a władzom miasta na sprawne i oszczędne zarządzanie infrastrukturą. 

System pozwoli na zasygnalizowanie awarii urządzenia  lub zbyt duży przepływ mogący świadczyć o nieszczelności, co jest tak ważne w czasach globalnego ocieplenia i problemem z wodą pitną w sezonach letnich.

W dobie sytuacji pandemicznej pozwala to również na komfort braku wizyt inkasenta.

System będzie można w przyszłości rozbudować o zarządzanie miejskimi rowerami, sterowanie ulicznym oświetleniem, lokalizowaniem pojazdów obsługujących miasto lub inne czujniki służące mieszkańcom.

Tym samym Mława po raz kolejny może okazać się prekursorem nietuzinkowych rozwiązań na skalę kraju i stać się częścią systemu obsługującego już 16 mln punktów odczytu na świecie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież