Zatrzymany w kukurydzy

Mieszkaniec pow. mławskiego, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Próbował zgubić policyjny pościg, uciekając pieszo w pole kukurydzy.

W poniedziałek w nocy policjanci z posterunku policji w Szreńsku, na trasie Luszewo – Ratowo, zauważyli opla, którym kierował poszukiwany przez policję 27-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Chcieli zatrzymać do kontroli kierującego, lecz on zaczął uciekać. Nie mogąc zgubić policyjnego pościgu, zatrzymał pojazd w pobliżu pola kukurydzy i już pieszo zaczął uciekać policjantom. Po chwili został zatrzymany w kukurydzy.

Jak się okazało, 27-latek, poza nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, miał także sądowy zakaz kierowania pojazdami. Podczas zatrzymania był agresywny, znieważał policjantów i groził im. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. W ciągu kilkunastu minut dopuścił się kilku przestępstw.

- Wczoraj usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami, niezatrzymania się do kontroli drogowej, grożenia oraz znieważenia policjantów. Zatrzymany został osadzony w areszcie śledczym. Grozi mu długoletni wyrok - informuje asp. szt .Anna Pawłowska, rzeczniczka mławskiej policji.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl