ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Haszysz, marihuana, amfetamina w mieszkaniu… a kierowcy pod wpływem

Fot. KPP Mława

Mławscy policjanci  zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Na ich trop wpadli nieoczekiwanie - na drodze.

-  Patrol ruchu drogowego, pełniący służbę na odcinku S7 w pobliżu węzła Uniszki Zawadzkie, zauważył kierującego volkswagenem, który na widok patrolu, nie zwalniając, opuścił miejsce kierowcy, przesiadając się z siedzącą obok pasażerką. Został natychmiast zatrzymany. Jak się okazało w trakcie kontroli, 37-letni mieszkaniec Mławy, kilka lat temu stracił prawo jazdy. Przesiadając się z pasażerką, próbował uniknąć odpowiedzialności - relacjonuje asp.  szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji.

Zarówno  kierowca, jak siedząca obok niego kobieta (27-letnia mławianka) znajdowali się pod wpływem środków odurzających. Wykazały to wyniki badań narkotestem. Pobrano od nich krew do weryfikacji  testów.

Dalsze czynności  podjęli funkcjonariusze z pionu kryminalnego.  W mieszkaniu zajmowanym przez zatrzymaną parę znaleźli  marihuanę, haszysz, amfetamnine i inne substancje psychoaktywne. W sumie zabezpieczyli 660 gram  narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 30 tys. zł.

37- latkowi postawili zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, decyzją sądu trafił  on na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. Jego partnerka zaś usłyszała zarzut posiadania narkotyków i została objęta dozorem policyjnym.

Oboje odpowiedzą przed sądem także za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym.

Komentarze obsługiwane przez CComment